Gabiony

OGRODZENIA GABIONOWE

Ogrodzenia gabionowe to element architektury ogrodowej za pomocą którego można stworzyć wiele ciekawych aranżacji w ogrodzie, wokół domu, w miejscach użyteczności publicznej np. na autostradach.

 

Ze względu na swoją masywność, stabilność i wytrzymałość po raz pierwszy wykorzystano je jako konstrukcje oporowe, używano ich także przy regulowaniu rzek. Z czasem doceniono także ich wartość architektoniczną. Dotychczas najbardziej popularne były w Niemczech i we Włoszech. Od kilku lat również w Polsce zainteresowanie gabionami jest coraz większe.

 

Gabiony czyli metalowe kosze gabionowe wykonane z siatki stalowej zgrzewanej, spawanej lub plecionej. Wnętrze kosza podzielone jest poprzecznymi przegrodami. Przegrody zwiększają wytrzymałość kosza, ułatwiają jego montaż oraz przeciwdziałają deformacji całej budowli. Powłoka antykorozyjna w postaci cynku ogniowego nie wymaga konserwacji. Na życzenie klientów istnieje możliwość malowania proszkowego, na kolor zgodny z paletą ral. Oczko standardowe 50x200mm. Na życzenie klientów możliwe są inne wymiary oczek.

  • Gabion
Co do środka ?
Wypełnienie różnymi materiałami: kruszywo ozdobne, bazalt, granit, kamień, żwir. Wystarczy odrobina fantazji a nasze ogrodzenie, dzięki kamiennym ozdobom nabierze nowego niepowtarzalnego charakteru. Ogrodzenia gabionowe można stosować samodzielnie lub uzupełnić dodatkowo na przykład o elementy drewniane, aluminiowe.
Zastosowanie
  • W budowie ogrodzeń posesji,
  • Ekranów akustycznych,
  • Budowie ścian oporowych,
  • Ściany wolnostojące,
  • Elementy dekoracyjne: donice, ławki, klomby,
  • Elewacje gabionowe.
SPRAWDŹ REALIZACJE - GABIONY

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.